Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Warszawa jak”mały Paryż”

3,17 km
Gdy na tronie Polski zasiada Stanisław August, zastany świat zmienia swoje oblicze. Pod względem politycznym jest to czas dla Polski jako kraju tragiczny. Pod względem kulturalno-architektoniczno-oświatowym Polska stara się dorównać innym stolicom europejskim, a tu jak zawsze najbliższy jest Paryż. To w Paryżu powstają wielkie place, ciągi komunikacyjne, które łączą się w promieniście ułożone ciągi ulic... Na wzór tego Stanisław August inicjuje podobne rozwiązania w Warszawie. Na polecenie króla, Efraim Szreger rysuje, oparte na schemacie latawca, założenie architektoniczne, na które składa się pięć placów a każdy plac ma promieniście z niego wychodzące ulice, łączące się nawzajem i pozwalające jechać dalej.... Zapraszam do wędrówki po placach, które są powszechnie znane, ale rzadko kto myśli o nich jak o "Paryżu północy".
Porady do wycieczki
  • Wędrówkę najlepiej zacząć od placu Trzech Krzyży, przejechać transportem miejskim do plac Na Rozdrożu. potem spacerkiem przejść na plac Unii Lubelskiej, skąd znowu transportem miejskim dojechać do placu Zbawiciela a tam już spacerowym krokiem na plac Politechniki. Wycieczka trwa około półtorej godziny, ale jeśli skorzystamy z oferty gastronomicznej po drodze, odpowiednio się wydłuży.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 2
Punkty do zdobycia 8p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.