Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Londyn w jeden dzień

23,92 km
Londyn jest ciekawym miastem, które osobiście bardzo lubię. Z Polski z wielu miast można tam polecieć nawet na jeden dzień i zobaczyć całkiem sporo.Plan tej wycieczki zrealizowałem osobiście z kilkunastoletnim synem. Jest dosyć intensywny, niemniej poszczególne miejsca można pominąć, a pomiędzy wybranymi punktami poruszać się metrem, jeśli zajdzie taka konieczność.Wiele z miejsc, które uwzględnione są w planie można zobaczyć poruszając się na wózku inwalidzkim, a niektóre niestety nie będą dostępne.Do wielu punktów zawartych w planie można wejść i spędzić w nich dużo czasu, więc plan może być rozciągnięty nawet na kilka dni.
Porady do wycieczki
  • Londyn jest ciekawy o każdej porze roku, natomiast ja najczęściej podróżuję tam zimą. Pogoda może być kapryśna i warto zaopatrzyć się w ciepłe ubrania oraz parasol.W przypadku poruszania się komunikacją publiczną całkiem dobrze radzą sobie Mapy Google. Aby skorzystać z metra nie trzeba wyrabiać karty Oyster, a podczas przechodzenia przez bramkę przed i po przejeździe należy do terminala na bramce przyłożyć tę samą kartę płatniczą. Kwota za przejazd zostanie pobrana do kilku dni.Jeśli zdecydujecie się na lot z Polski na jeden dzień, to zapewne wylądujecie w Luton lub Stansted. Z obu tych miast do centrum Londynu można dotrzeć autobusami, a ja sugeruję wysiąść na dworcu Victoria Station, skąd rozpoczniemy naszą wędrówkę po Londynie.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.