Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Szwajcaria Czeska jak z baśni

57,32 km
Wiele jest na Świecie "Szwajcarii". Ale tych geologicznych. Szwajcaria Saksońska, Szwajcaria Frankońska, Szwajcaria Czeska, nawet Szwajcaria Kaszubska. Mianem "Szwajcarii" XIX-wieczni podróżnicy określali ciekawe geomorfologicznie krajobrazy Europy. I tak się przyjęło. Oznacza to niezwykle zróżnicowany krajobraz na możliwie najmniejszym terenie. Podczas tej wycieczki zagłębimy się (i to dosłownie) w przepastne wąwozy, będziemy wędrować wśród soczystej zieleni i spoglądać na baśniowy krajobraz Czeskiej Szwajcarii z punktów widokowych. Zobaczymy też największą skalną bramę w całej Europie. Na koniec zaś (w trzecim - opcjonalnym dniu, choć właściwie potrzebne będzie kilka godzin) wstąpimy do spektakularnie położonego na wysokiej skarpie nad rzeką Łabą zamku i będziemy rozkoszować się zapachem róż w tutejszym ogrodzie.
Porady do wycieczki
  • Czeska Szwajcaria piękna jest latem, ale równie urocza (z racji na mnogość lasów) jest jesienią. Najłatwiej jest tu przyjechać samochodem od strony polskiej przez Zgorzelec lub Świeradów-Zdrój. A pociągami - przez Czechy do Decina lub Rybniste. W letenie weekendy (zwłaszcza długie, wakacyjne weekendy) bywa tu tłoczno. Warto jest się nastawić na wczesne wstawanie, by uniknąć sporej liczby turystów, a czasem nawet kolejek do największych atrakcji.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.