Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Kromieryż – historyczne miasto roku

2,24 km
Kromieryż ma zaledwie 30 tys. mieszkańców, a posiada aż trzy obiekty, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto zwyciężyło ogólnokrajowy konkurs na Historyczne Miasto Roku w 1997 roku. To tu znajduje się druga (zaraz po Pradze) najważniejsza galeria obrazów w Czeskiej Republice, historyczny pałac arcybiskupów ołomunieckich, a rozległe ogrody i sale pałacowe są częstym tłem kasowych filmów. Kromieryż leży w drodze na winne, południowe Morawy - mimo swojego historycznego znaczenia i znacznej ilości zabytków, wciąż nie jest zadeptany przez turystów – można tu znaleźć spokój, ciszę i odprężenie, a jednocześnie zażyć potężnej dawki historii i kultury. Czas spokojnego zwiedzania polecanych przez nas obiektów nie powinien przekroczyć łącznie 6 godzin.
Porady do wycieczki
  • Kromieryż leży w środkowych Morawach, zaledwie 120 kilometrów od polskiej granicy. Obok Ołomuńca może być ciekawym przystankiem w drodze w dalsze zakątki Czeskiej Republiki, do Bratysławy czy do Wiednia.Ze względu na niewielkie rozmiary miasta, na zwiedzenie czołowych atrakcji wystarczy kilka godzin. Jednak jeśli chcecie jeszcze bardziej zgłębić ciekawą historię Pałacu Arcybiskupów, odpocząć w jednym z dwóch rozległych ogrodów czy zwiedzić coś w bezpośredniej okolicy, polecamy zostać tu na noc.Baza noclegowa i restauracyjna skupia się wokół głównego rynku miasta - Velke namesti. Okna kilku hoteli wychodzą na główny miejski rynek. Wszystkie polecane przez nas atrakcje znajdują się blisko siebie, w granicach kilkunastominutowego spaceru. Proponowany czas wycieczki jest uśredniony - pojedynczym miejscom i obiektom można poświęcić więcej czasu - w zależności od potrzeb i upodobań.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.