Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Marsylia śladami hrabiego Monte Christo

Zapraszam cię na wycieczkę po Marsylii śladami bohaterów książki Aleksandra Dumasa pt. „Hrabia Monte Christo” (a właściwie jej pierwszej części, gdyż kolejne losy bohaterów mają miejsce w Rzymie i Paryżu). To w Marsylii właśnie rozpoczyna się powieść, wraz z przybyciem do starego portu statku „Faraon” z Edmundem Dantèsem na pokładzie. Książka opowiada losy młodego marynarza, który zostaje niesłusznie oskarżony o zdradę stanu i uwięziony w zamku na wyspie If. Po latach więzienia Dantès ucieka z zamku, odkrywa skarb na wyspie Monte Christo i zaczyna prowadzić podwójne życie jako bogaty i wpływowy hrabia Monte Christo, by zemścić się na tych, którzy doprowadzili go do więzienia.Napisana w 1844 roku, oryginalnie jako powieść w odcinkach, szybko zyskała ogromną popularność. Pełna zwrotów akcji, intryg i napięcia opowieść o zemście, sprawiedliwości i miłości odniosła ogromny sukces czytelniczy. Dość szybko zaczęły na podstawie książki powstawać adaptacje teatralne, a z czasem filmy, a nawet musicale czy komiksy. Za pieniądze zarobione dzięki powieści Dumas wybudował niedaleko Paryża rezydencję, którą nazwał zamkiem Monte Christo i urządził na wzór rezydencji hrabiego.Zobaczymy najważniejsze miejsca na mapie miasta, zwracając szczególną uwagę na punkty, które pojawiają się w książce „Hrabia Monte Christo”. Najważniejszym z nich jest oczywiście zamek na wyspie If.
Porady do wycieczki
  • Jest to wycieczka jednodniowa, a jeśli spędzasz w Marsylii kilka dni, polecam ci zrobić ten szlak w częściach. Na pewno zacznij jednak od wycieczki promem do zamku d’If (ze starego portu Vieux-Port). Przyjdź do portu pierwszego dnia wcześnie rano, bo otwarcie zamku jest zależne od warunków pogodowych pozwalających na przejazd promów. Może okazać się, że nie uda ci się dopłynąć do zamku pierwszego dnia pobytu. Jeśli masz czas, to po zwiedzeniu zamku d’If udaj się promem na znajdującą się niedaleko wyspę Frioul. Jeśli tylko pogoda dopisze, spędzisz tu kilka godzin, spacerując po wyspie. Jeśli przyjeżdżasz tu latem, weź ze sobą strój kąpielowy i ręcznik! Przy niewielkim porcie znajduje się kilka barów, gdzie możesz zatrzymać się na obiad, przed powrotem do Marsylii. Ostatnim punktem naszej wycieczki jest bazylika Notre Dame de la Garde, skąd rozciąga się niesamowity widok na całe miasto, szczególnie wyjątkowy przy zachodzie słońca.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 3
Punkty do zdobycia 12p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.