Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Oxford śladem J.R.R Tolkiena

Oxford to niezwykle piękne miasto. Oskar Wilde pisał o nim „It’s not just a city, it’s an experience". Nietrudno jest się z nim zgodzić, gdy się tu przybędzie. Leciwe miasto może się pochwalić wieloma „naj” – najstarszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii, najstarszym muzeum na Wyspach Brytyjskich, najstarszym w Wielkiej Brytanii ogrodem botanicznym, czy też najbardziej studencką atmosferą (chociaż nie możemy zapomnieć też o Cambridge), największym bogactwem architektonicznych stylów, oraz największą liczbą miejsc związanych z J.R.R Tolkienem. I to właśnie śladem tego znakomitego pisarza i wybitnego profesora, autora znanej chyba na całym świecie powieści "Władca Pierścieni" będziemy przemierzać po Oxfordzie. W tle pojawią się też inne słynne postaci, jak chociażby przyjaciel Tolkiena, równie sławny C.S. Lewis - dokładnie ten, który napisał "Opowieści z Narnii". Jeśli więc kochacie twórczość Tolkiena, jesteście zafascynowani światami, które stworzył na kartach papieru i jego geniuszem (nie tylko pisarskim), ta wycieczka jest idealna dla Was.
Porady do wycieczki
  • Jeśli nie chcecie wynajmować samochodu, to do Oxfordu możecie dostać się autobusem National Express spod lotniska London Luton. Podróż trwa około dwie godziny. Warto jest wcześniej zarezerwować sobie bilet, by było nieco taniej. Świetnie jest przed przybyciem do Oxfordu przeczytać sobie książkę np. C. Durieza „Tolkien. Niezwykła biografia twórcy Śródziemia” lub też zobaczyć film biograficzny z 2019 roku pt. "Tolkien" w reżyserii Dome Karukoskiego.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania
Punkty do zdobycia 0p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.