Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej

Ok, rozumiem

Gotyk na dotyk – Toruń – przez Nowe Miasto, Zamek Krzyżacki, ku Wiśle

0,81 km
Witaj wędrowcze w Toruniu. To jedno z najpiękniejszych miast Polski, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: średniowieczne kościoły, zamki, fortyfikacje, ciekawe muzea, jak również smaczną kuchnie i wspaniałe legendy, które każdy kto odwiedzi Toruń powinien znać. Miasto, dzięki temu że zostało założone nad malowniczym zakrętem Wisły oraz na szklaku bursztynowym biegnącym od Włoch do Rosji, mogło się rozwijać i bogacić. Handlarze przybywający znad Bałtyku i wiślańscy flisacy chętnie zatrzymywali się w murach miasta by napić się miodu i posilić pachnącymi korzennymi piernikami. Dzięki temu, że historia była łaskawa dla tego miasta, dziś można samemu ucieszyć oko średniowiecznymi zabytkami i poczuć się jak rycerz zakonu Krzyżackiego, flisak albo nawet jak sam Kopernik. Szlak poprowadzi Was mniej oczywistymi uliczkami, gdzie nie każdy turysta zdecydowałby się pójść. Jednak dzięki temu szybko nabierzesz orientacji w mieście i sam będziesz mógł wrócić ponownie do punktów które najbardziej Cię zaciekawiły. Wybierając nasz szlak poprowadzimy Cię najważniejszymi miejscami w Toruniu, ale w taki sposób byś się nie znudził, ale mógł zapamiętać dlaczego to miasto jest takie wyjątkowe. Podczas naszej wycieczki poznasz kilka legend i magicznych historii o Toruniu. Dowiesz się również czym zajmowali się dawniej torunianie oraz zapoznasz się z kilkoma faktami historycznymi dotyczącymi miasta. Spacerując z nami opowiemy Ci dlaczego miasto ma dwa rynki, zburzony zamek oraz jaka szczególna jego część przetrwała do dziś. Poznasz jakie stwory zamieszkiwały miasto oraz jak powstały słynne toruńskie pierniki. Sprawdzisz ile mostów jest w Toruniu i co ciekawego kryje się na bulwarach wiślanych. Na szlaku znajdują się również obiekty do których wstęp jest płatny. Możesz z nich skorzystać albo po prostu przejść się proponowaną trasą bez wchodzenia do nich. Szlak ma około 1,5km. Jeżeli jakieś punkty Was nie będą interesować można je pominąć.
Porady do wycieczki
  • Na piechotę, dla każdego/dla singli/rodzinny/grupowy z dziećmi. Wycieczka dość łatwa (w jednym miejscu konieczne zejście i wejście po schodach - jeśli jesteś z wózkiem to trzeba będzie go wnieść lub obejść to miejsce). Z uwagi na tzw. kocie łby (bruk) w niektórych miejscach trasy - sugerowane obuwie na płaskiej podeszwie. Szpilki, jeśli je lubisz, zostaw sobie na kolację w jednej z toruńskich knajpek. Gdy jesteś w Toruniu przejazdem / na weekend i chcesz poznać najważniejsze miejsca a masz mało czasu. Wycieczka też jest perspektywiczna bo daje podpowiedzi gdzie można jeszcze pójść jeśli masz więcej czasu. Na trasie znajduje się kilka obiektów do których wstęp jest płatny. ALE UWAGA - zwiedzanie tych obiektów jest opcją (nie jest obowiązkowe). Jest to podpowiedz co robić np. przy niesprzyjającej pogodzie. Warto zapoznać się z nimi wcześniej i zdecydować czy i do których z nich chcielibyście się udać biorąc pod uwagę czas którym dysponujesz / dysponujecie i Waszą grupę. Do niektórych z nich warto zarezerwować bilety wstępu wcześniej. Warto również upewnić się jaka jest godzina zwiedzania z uwagi na porę roku. Wycieczka jest elastyczna - można iść wolno i wszystko dokładnie oglądać (wtedy zdecydowanie możecie rozłożyć ją nawet na dwa dni), albo szybko zobaczyć każde z tych miejsc z zewnątrz (bez zwiedzania muzeów) i później ustalić do czego macie ochotę powrócić ponownie na dłużej.
Zadania na trasie
Zadania do wykonania 6
Punkty do zdobycia 24p.

Pobierz aplikację

Sprawdź Story Planet Go! Pobierz aplikację, wybierz wycieczkę i odwiedź pierwsze trzy punkty za darmo.
Komentuj, oceniaj, dodawaj własne zdjęcia!

Jeśli jesteś znawcą swojej okolicy lub fanem serii fabularnych i chcesz podzielić się swoją pasją, i zarabiać na posiadanej wiedzy, możesz stworzyć własny szlak i udostępnić go turystom w aplikacji.